Keski-Suomen Koripalloliiga

Sarjataulukko

Keski-Suomen Koripalloliiga 2019-20

#JoukkuePWLPCTGBPFPADIFF
1Likaiset Linnut12601.0000885533
2Linkki 18410.8001.5945341
3Liikunnan Riemu8410.8001.5844935
4JyWe II6310.7502775127
5Vaajakosken Terä6320.6002.5846420
6Huima II6320.6002.5857411
7Late Basket6310.750267652
8JyNMKY II2150.16756476-11
9JunnuHoNsU2160.1435.55986-27
10JyNMKY III2130.25045892-34
11SäyRi A2150.167542105-62
12Linkki A0030.0004.55280-28

Otteluohjelma

Keski-Suomen Koripalloliiga 2019-20

PäivämääräGameAika/tuloksetCourt
JunnuHoNsU — Likaiset Linnut
Kypärämäen koulu
Vaajakosken Terä — JyNMKY III
Jyskän koulu
JyNMKY II — Liikunnan Riemu
Kypärämäen koulu
SäyRi A — Huima II
Lentisaaren Kuntotalo
Linkki A — JyNMKY III
Neulamäki
Linkki 1 — JyNMKY III
Neulamäki
JyNMKY II — Late Basket
Kypärämäen koulu
Huima II — JunnuHoNsU
Pankkari Areena
Liikunnan Riemu — JyWe II
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyNMKY II — Likaiset Linnut
Kypärämäen koulu
Vaajakosken Terä — Huima II
Jyskän koulu
Late Basket — JyNMKY III
Gradia Harju
JyWe II — JunnuHoNsU
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — Liikunnan Riemu
Lentisaaren Kuntotalo
Likaiset Linnut — Vaajakosken Terä
Viitaniemen koulu
JunnuHoNsU — Vaajakosken Terä
Kypärämäen koulu
Huima II — JyNMKY II
Pankkari Areena
Liikunnan Riemu — Late Basket
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — SäyRi A
Kuokkalan Graniitti
JyNMKY III — Likaiset Linnut
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — Linkki A
Gradia Viitaniemi D-Sali
JyNMKY II — Linkki 1
Kypärämäen koulu
SäyRi A — Linkki A
Lehtisaaren Kuntotalo
SäyRi A — Linkki 1
Lehtisaaren Kuntotalo
JyNMKY II — JunnuHoNsU
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — SäyRi A
Jyskän koulu
Huima II — JyWe II
Pankkari Areena
Late Basket — Vaajakosken Terä
Gradia Harju
JyNMKY III — Liikunnan Riemu
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — Linkki 1
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — Linkki 1
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — Late Basket
Kypärämäen koulu
Late Basket — JyWe II
Gradia Harju
Liikunnan Riemu — Likaiset Linnut
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — JyNMKY III
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — JyNMKY II
Lentisaaren Kuntotalo
JunnuHoNsU — Linkki A
Kypärämäen koulu
JyNMKY III — Linkki 1
Kypärämäen koulu
Huima II — Linkki 1
Pankkari Areena
Late Basket — Linkki A
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — Huima II
Jyskän koulu
Liikunnan Riemu — JunnuHoNsU
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — Vaajakosken Terä
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — Late Basket
Lentisaaren Kuntotalo
JyNMKY III — JyNMKY II
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — JyNMKY III
Kypärämäen koulu
Late Basket — Huima II
Gradia Harju
Liikunnan Riemu — Vaajakosken Terä
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — JyNMKY II
Kuokkalan Graniitti
Linkki 1 — JyNMKY II
Neulamäki
Linkki A — JyNMKY II
Neulamäki
JyNMKY III — SäyRi A
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — Huima II
Gradia Viitaniemi B-Sali
Likaiset Linnut — JyWe II
Graniitti
SäyRi A — JunnuHoNsU
Lentisaaren Kuntotalo
JyWe II — Linkki 1
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — Linkki 1
Kypärämäen koulu
JyNMKY II — SäyRi A
Kypärämäen koulu
Huima II — JyNMKY III
Pankkari Areena
Late Basket — Likaiset Linnut
Gradia Harju
Vaajakosken Terä — JyNMKY II
Jyskän koulu
Linkki 1 — Likaiset Linnut
Neulamäki
Linkki A — Likaiset Linnut
Neulamäki
Huima II — Linkki A
Pankkari Areena
Vaajakosken Terä — Linkki A
Gradia Viitaniemi D-Sali
Vaajakosken Terä — SäyRi A
Jyskän koulu
Huima II — SäyRi A
Pankkari Areena
JyWe II — Late Basket
Kuokkalan Graniitti
Likaiset Linnut — JunnuHoNsU
Jyskän koulu
JyNMKY III — Vaajakosken Terä
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — Huima II
Kypärämäen koulu
Vaajakosken Terä — Likaiset Linnut
Jyskän koulu
Late Basket — JyNMKY II
Gradia Harju
JyWe II — Liikunnan Riemu
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — JyNMKY III
Lehtisaaren Kuntotalo
Linkki 1 — SäyRi A
Pohjantie
Linkki A — SäyRi A
Pohjantie
Linkki A — JunnuHoNsU
Neulamäki
Linkki 1 — JunnuHoNsU
Neulamäki
JyNMKY III — Late Basket
Kypämäen koulu
Likaiset Linnut — JyNMKY II
Jyvskän koulu
Huima II — Vaajakosken Terä
Pankkari Areena
Liikunnan Riemu — SäyRi A
Gradia Viitaniemi B-Sali
Linkki A — Vaajakosken Terä
Pohjantie
Linkki 1 — Vaajakosken Terä
Pohjantie
Vaajakosken Terä — JunnuHoNsU
Jyskän koulu
JyNMKY II — Huima II
Kypärämäen koulu
Late Basket — Liikunnan Riemu
Gradia Harju
SäyRi A — JyWe II
Lehtisaaren Kuntotalo
Likaiset Linnut — JyNMKY III
Jyskän koulu
JyNMKY II — Linkki A
Kypärämäen koulu
JyNMKY III — Linkki A
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — JyNMKY II
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — JyNMKY III
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — Huima II
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — Likaiset Linnut
Lehtisaaren Kuntotalo
Vaajakosken Terä — Late Basket
Jyskän koulu
Linkki A — Liikunnan Riemu
Pohjantie
Linkki 1 — Liikunnan Riemu
Pohjantie
Likaiset Linnut — Liikunnan Riemu
Jyskän koulu
JyNMKY III — JyWe II
Kypärämäen koulu
Late Basket — JunnuHoNsU
Gradia Harju
JyNMKY II — SäyRi A
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — Linkki A
Gradia Viitaniemi D-Sali
Vaajakosken Terä — Linkki 1
Kypärämäen koulu
JyWe II — Linkki A
Kypärämäen koulu
Late Basket — Linkki 1
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — Liikunnan Riemu
Kypärämäen koulu
JyNMKY II — JyNMKY III
Kypärämäen koulu
Vaajakosken Terä — JyWe II
Jyskän koulu
Huima II — Likaiset Linnut
Pankkari Areena
Late Basket — SäyRi A
Gradia Harju
JunnuHoNsU — JyWe II
Kypärämäen koulu
Huima II — Late Basket
Pankkari Areena
Liikunnan Riemu — JyNMKY II
Gradia Viitaniemi B-Sali
SäyRi A — Vaajakosken Terä
Lehtisaaren Kuntotalo
JyNMKY III — JunnuHoNsU
Kypärämäen koulu
Linkki 1 — Late Basket
Neulamäki
Linkki A — Late Basket
Neulamäki
Vaajakosken Terä — Liikunnan Riemu
Jyskän koulu
JyWe II — Likaiset Linnut
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — JyNMKY III
Lehtisaaren Kuntotalo
JyNMKY II — Vaajakosken Terä
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — Late Basket
Jyskän koulu
Huima II — Liikunnan Riemu
Pankkari Areena
SäyRi A — JyNMKY II
Lehtisaaren Kuntotalo
Linkki A — Huima II
Neulamäki
Linkki 1 — Huima II
Neulamäki
JunnuHoNsU — SäyRi A
Kypärämäen koulu
JyNMKY II — JyWe II
Kypärämäen koulu
Linkki 1 — JyWe II
Pohjantie
Linkki A — JyWe II
Pohjantie
JyNMKY III — Huima II
Kypärämäen koulu

Pelaajatilastot

Pelaajatilastot 2019-20

SijoitusPelaajaJoukkueGPPGPisteet1p.2p.3p.Virheet
1Petrus HeinonenLate Basket227.555222491
2Eero LapinkeroVaajakosken Terä221.54363430
3Henri KiviniemiLinkki 1220.54103831
4Janne HakkarainenLinkki 1420.582107202
5Jussi TikkalaVaajakosken Terä320.060324335
6Juho HaverinenLinkki 1220.04053230
7Joonas KorhonenLikaiset Linnut518.291568180
8Lassi LatvalaJunnuHoNsU317.051822217
9Janne PoutamoLikaiset Linnut516.88487065
10Matti HirvanenLate Basket216.03272234
11Jaakko KemiläLikaiset Linnut416.064628303
12Jesse LuotioLiikunnan Riemu215.531016150
13Guillermo CostoyaLiikunnan Riemu415.36115468
14Antti HiekkanenVaajakosken Terä415.36164696
15Tuomas ViertolaLate Basket215.03061862
16Tiitus KuukkanenHuima II115.0154833
17Olli AnttolainenLikaiset Linnut514.271452157
18Perttu SalmiJyWe II214.02802262
19Mikko ValtonenVaajakosken Terä414.0569321511
20Haapala MarkoLinkki 1214.028214121
21Jori ReijulaLinkki 1413.554438121
22Tuomas VirolainenJyWe II212.525112121
23Tapio LyytinenVaajakosken Terä212.52502234
24Niko LampinenJyNMKY III212.525010151
25Ilari RistikankareJunnuHoNsU512.462722330
26Kasperi AutioSäyRi A612.273436333
27Sami SalmenkiviJyWe II312.03643207
28Marko MäntynenLinkki 1312.03613234
29Leo LitjaLiikunnan Riemu211.52311664
30Lauri JämsäLiikunnan Riemu111.01111000
31Ghassan Al-JackLinkki A211.02231094
32Aapo LehtonenHuima II511.055435163
33Luukas PaavolaLinkki 1411.04472892
34Petteri StenroosLinkki 1410.84304030
35Valentin VuillermetLiikunnan Riemu310.33112465
36Teemu NissinenJyNMKY III110.0102802
37Kimmo JuvonenLikaiset Linnut110.01001002
38Juho LavonenLiikunnan Riemu39.72912266
39Ilkka KuusiLiikunnan Riemu29.51931602
40Eemu TuominenLiikunnan Riemu29.51941238
41Oskari SavolainenJyWe II39.02702164
42Iisak VatajaJyWe II29.01801261
43Ville KarjalainenLikaiset Linnut38.72602063
44Niko RönnJunnuHoNsU68.752634121
45Otso KuusinenJunnuHoNsU58.643526123
46Tommi LyytinenLiikunnan Riemu38.32541835
47Pasi JakonenVaajakosken Terä58.241218218
48Aden KariukiLate Basket38.02451633
49Santeri HäkkinenHuima II18.082601
50Sakari MäntynenJunnuHoNsU58.04043061
51Jere SillanpääLinkki A28.0161694
52Akseli AlasankolaJyWe II37.72321830
53Lauri MiettinenLate Basket37.72371601
54Marko JokinenVaajakosken Terä37.72371603
55Engjell KrasniqiJunnuHoNsU67.54524033
56Iivari PoikonenJunnuHoNsU57.23643204
57Benjamin KokoLinkki A27.0145633
58Mika LahtiLiikunnan Riemu27.01401401
59Bugra Berk BulutSäyRi A57.035218155
60Onni SorsaLiikunnan Riemu36.72026124
61Santeri BremerLiikunnan Riemu36.72002185
62Hein Htet AungJyWe II36.72001642
63Pekka KarjalainenLikaiset Linnut36.72001460
64Tatu MikkonenLikaiset Linnut56.23162231
65Esko KortekangasJyNMKY III16.060600
66Juuso SainioVaajakosken Terä36.01821066
67Sami PuskalaVaajakosken Terä45.823111209
68Emil StoltJunnuHoNsU35.7170892
69Atte SorsaSäyRi A65.73442468
70Aatu JääskeläinenLinkki A35.5121461
71Eetu IlmanenJyNMKY III25.5113801
72Lauri PaanalaLate Basket25.5110830
73Agor BarLinkki A25.5110836
74Kare PulkkinenJunnuHoNsU55.42761290
75Leevi ValtanenLiikunnan Riemu35.31601062
76Karri ÄrlingVaajakosken Terä45.32124153
77Sami NummelinVaajakosken Terä45.02011635
78Jesse TikkalaVaajakosken Terä25.01001000
79Jussi MuiluSäyRi A45.02021803
80Roope PietiläLikaiset Linnut45.02031430
81Miska AnttilainenSäyRi A34.71441004
82Tatu SavonvirtaLiikunnan Riemu24.590633
83Tatu SchroderusLinkki 144.51801261
84Eeti VarisHuima II44.51803151
85Dusan BajicJyNMKY II44.31731401
86Max LiljaSäyRi A64.32602609
87Ilari MikkonenJyNMKY III24.080262
88Igor KajanderLiikunnan Riemu24.080260
89Mika KeppoLinkki 114.040401
90Aki KarjalainenLikaiset Linnut14.040400
91Tuukka KokkonenLinkki 134.01221004
92Karim Beast OussihlJyNMKY III14.040401
93Mikael MengüsLiikunnan Riemu33.7110296
94Tuukka AhilaLikaiset Linnut23.571600
95Jaakko LehtonenLate Basket23.571604
96Iikka LeskinenLinkki A23.571600
97Timo ValkeinenVaajakosken Terä53.4175666
98Selim MengüsJyWe II33.3103615
99Akseli YlipeltolaJyWe II13.030210
100Jani VeckmanLate Basket23.060601
101Ukkola SauliJunnuHoNsU13.030030
102Waino KeinänenSäyRi A53.01500153
103Otto VeckmanJyNMKY III23.062401
104Pyry MinkkinenSäyRi A62.81701438
105Jari HaapasaariJyNMKY II42.8110292
106Aleksi RuhanenJyWe II22.551405
107Miikka HarjuLiikunnan Riemu22.553207
108Aleksi NaukkarinenHuima II32.370431
109Aleksi MalbergJunnuHoNsU42.390632
110Teemu KinnunenJyNMKY III12.022000
111Atte MäenpääJyNMKY III12.020200
112Aleksi SorsaSäyRi A62.012010212
113Ossi ValpioJyNMKY II32.060064
114Robert KoskiLate Basket31.752035
115Joona KorkkaLinkki A21.531200
116Matias LuomalaJunnuHoNsU41.560601
117Niko vartiainenJyNMKY III21.530032
118Sakari PöyhönenLate Basket21.531201
119Justus LeppäahoJunnuHoNsU41.560602
120Ukkola SauliJunnuHoNsU41.040401
121Asafiwe AbasiJunnuHoNsU21.022000
122Joel VesterinenSäyRi A41.040404
123Tatu SavolainenLinkki A21.022005
124Niko MatikkaLate Basket21.020200
125Ville KorhonenLinkki A20.511001
126Jaakko RantonenSäyRi A40.520201
127Teemu LöfströmLiikunnan Riemu00.000000
128Pyry GrönholmLiikunnan Riemu00.000000
129Eemeli VitikainenLinkki A20.000002
130Touko HänninenJyWe II00.000000
131Teemu SiljorantaJyNMKY III10.000003
132Jerry AutioniemiHuima II10.000000
133Ali TutsoyLinkki A00.000000
134Hiski IittiJyNMKY III00.000000
135Aarre AbbeyJunnuHoNsU00.000000
136Pekka KorhonenVaajakosken Terä00.000000
137Antti SiimesLikaiset Linnut00.000000
138Miika SarpakunnasLinkki 100.000000
139Jesperi SalminenJyNMKY III00.000000
140Tanel TiainenLikaiset Linnut00.000000
141Marko HänninenLikaiset Linnut00.000000
142Viljo EloJunnuHoNsU00.000000
143Markus Ala-KasariJyNMKY III00.000000
144Juice LehtonenLikaiset Linnut00.000000
145Jaakko KoskimiesJyNMKY III00.000000
146Jere OlkkonenJyNMKY II30.000001
  • Jyväskylä Basketball Academy
  • HoNsu
  • Säynätsalon Riento
  • Muuramen Urheilijat
  • JyWe
  • Laukaan Urheilijat
Osta lippuja