Keski-Suomen Koripalloliiga

Sarjataulukko

Keski-Suomen Koripalloliiga 2019-20

#JoukkuePWLPCTGBPFPADIFF
1Huima II4201.00001105160
2Liikunnan Riemu4201.0000725814
3Linkki 12101.0000.51264977
4Vaajakosken Terä2101.0000.5834142
5Likaiset Linnut2101.0000.5876621
6JyNMKY III2120.3331.55889-32
7Late Basket0000.0001000
8JyWe II0010.0001.54956-7
9JyNMKY II0010.0001.56787-20
10Linkki A0010.0001.55983-24
11JunnuHoNsU0020.00026593-28
12SäyRi A0010.0001.537121-84

Otteluohjelma

Keski-Suomen Koripalloliiga 2019-20

PäivämääräGameAika/tuloksetCourt
JunnuHoNsU — Likaiset Linnut
Kypärämäen koulu
Vaajakosken Terä — JyNMKY III
Jyskän koulu
JyNMKY II — Liikunnan Riemu
Kypärämäen koulu
Late Basket — JyWe II
Gradia Harju
SäyRi A — Huimaajat
Lentisaaren Kuntotalo
Linkki A — JyNMKY III
Neulamäki
Linkki 1 — JyNMKY III
Neulamäki
JyNMKY II — Late Basket
Kypärämäen koulu
Huimaajat — JunnuHoNsU
Pankkari Areena
Liikunnan Riemu — JyWe II
Gradia Viitaniemi B-Sali
Vaajakosken Terä — Huimaajat
Jyskän koulu
JyNMKY II — Likaiset Linnut
Kypärämäen koulu
Late Basket — JyNMKY III
Gradia Harju
JyWe II — JunnuHoNsU
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — Liikunnan Riemu
Lentisaaren Kuntotalo
Likaiset Linnut — Vaajakosken Terä
Viitaniemen koulu
JunnuHoNsU — Vaajakosken Terä
Kypärämäen koulu
Huimaajat — JyNMKY II
Pankkari Areena
Liikunnan Riemu — Late Basket
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — SäyRi A
Kuokkalan Graniitti
JyNMKY III — Likaiset Linnut
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — Linkki A
Gradia Viitaniemi D-Sali
JyNMKY II — Linkki 1
Kypärämäen koulu
SäyRi A — Linkki A
Lehtisaaren Kuntotalo
SäyRi A — Linkki 1
Lehtisaaren Kuntotalo
Likaiset Linnut — SäyRi A
Jyskän koulu
JyNMKY II — JunnuHoNsU
Kypärämäen koulu
Huimaajat — JyWe II
Pankkari Areena
Late Basket — Vaajakosken Terä
Gradia Harju
JyNMKY III — Liikunnan Riemu
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — Linkki 1
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — Linkki 1
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — Late Basket
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — Likaiset Linnut
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — JyNMKY III
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — JyNMKY II
Lentisaaren Kuntotalo
JunnuHoNsU — Linkki A
Kypärämäen koulu
JyNMKY III — Linkki 1
Kypärämäen koulu
Huimaajat — Linkki 1
Pankkari Areena
Late Basket — Linkki A
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — Huimaajat
Jyskän koulu
Liikunnan Riemu — JunnuHoNsU
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — Vaajakosken Terä
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — Late Basket
Lentisaaren Kuntotalo
JyNMKY III — JyNMKY II
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — JyNMKY III
Kypärämäen koulu
Late Basket — Huimaajat
Gradia Harju
Liikunnan Riemu — Vaajakosken Terä
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — JyNMKY II
Kuokkalan Graniitti
Linkki 1 — JyNMKY II
Neulamäki
Linkki A — JyNMKY II
Neulamäki
Likaiset Linnut — JyWe II
Jyskän koulu
JyNMKY III — SäyRi A
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — Huimaajat
Gradia Viitaniemi B-Sali
SäyRi A — JunnuHoNsU
Lentisaaren Kuntotalo
JyWe II — Linkki 1
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — Linkki 1
Kypärämäen koulu
JyNMKY II — SäyRi A
Kypärämäen koulu
Huimaajat — JyNMKY III
Pankkari Areena
Late Basket — Likaiset Linnut
Gradia Harju
Vaajakosken Terä — JyNMKY II
Jyskän koulu
Linkki 1 — Likaiset Linnut
Neulamäki
Linkki A — Likaiset Linnut
Neulamäki
Huimaajat — Linkki A
Pankkari Areena
Vaajakosken Terä — Linkki A
Gradia Viitaniemi D-Sali
Vaajakosken Terä — SäyRi A
Jyskän koulu
Huimaajat — SäyRi A
Pankkari Areena
JyWe II — Late Basket
Kuokkalan Graniitti
Likaiset Linnut — JunnuHoNsU
Jyskän koulu
JyNMKY III — Vaajakosken Terä
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — Huimaajat
Kypärämäen koulu
Vaajakosken Terä — Likaiset Linnut
Jyskän koulu
Late Basket — JyNMKY II
Gradia Harju
JyWe II — Liikunnan Riemu
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — JyNMKY III
Lehtisaaren Kuntotalo
Linkki 1 — SäyRi A
Pohjantie
Linkki A — SäyRi A
Pohjantie
Linkki A — JunnuHoNsU
Neulamäki
Linkki 1 — JunnuHoNsU
Neulamäki
JyNMKY III — Late Basket
Kypämäen koulu
Likaiset Linnut — JyNMKY II
Jyvskän koulu
Huimaajat — Vaajakosken Terä
Pankkari Areena
Liikunnan Riemu — SäyRi A
Gradia Viitaniemi B-Sali
Linkki A — Vaajakosken Terä
Pohjantie
Linkki 1 — Vaajakosken Terä
Pohjantie
Vaajakosken Terä — JunnuHoNsU
Jyskän koulu
JyNMKY II — Huimaajat
Kypärämäen koulu
Late Basket — Liikunnan Riemu
Gradia Harju
SäyRi A — JyWe II
Lehtisaaren Kuntotalo
Likaiset Linnut — JyNMKY III
Jyskän koulu
JyNMKY II — Linkki A
Kypärämäen koulu
JyNMKY III — Linkki A
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — JyNMKY II
Kypärämäen koulu
Liikunnan Riemu — JyNMKY III
Gradia Viitaniemi B-Sali
JyWe II — Huimaajat
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — Likaiset Linnut
Lehtisaaren Kuntotalo
Vaajakosken Terä — Late Basket
Jyskän koulu
Linkki A — Liikunnan Riemu
Pohjantie
Linkki 1 — Liikunnan Riemu
Pohjantie
Likaiset Linnut — Liikunnan Riemu
Jyskän koulu
JyNMKY III — JyWe II
Kypärämäen koulu
Late Basket — JunnuHoNsU
Gradia Harju
JyNMKY II — SäyRi A
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — Linkki A
Gradia Viitaniemi D-Sali
Vaajakosken Terä — Linkki 1
Kypärämäen koulu
JyWe II — Linkki A
Kypärämäen koulu
Late Basket — Linkki 1
Kypärämäen koulu
JunnuHoNsU — Liikunnan Riemu
Kypärämäen koulu
JyNMKY II — JyNMKY III
Kypärämäen koulu
Vaajakosken Terä — JyWe II
Jyskän koulu
Huimaajat — Likaiset Linnut
Pankkari Areena
Late Basket — SäyRi A
Gradia Harju
JunnuHoNsU — JyWe II
Kypärämäen koulu
Huimaajat — Late Basket
Pankkari Areena
Liikunnan Riemu — JyNMKY II
Gradia Viitaniemi B-Sali
SäyRi A — Vaajakosken Terä
Lehtisaaren Kuntotalo
JyNMKY III — JunnuHoNsU
Kypärämäen koulu
Linkki 1 — Late Basket
Neulamäki
Linkki A — Late Basket
Neulamäki
Vaajakosken Terä — Liikunnan Riemu
Jyskän koulu
JyWe II — Likaiset Linnut
Kuokkalan Graniitti
SäyRi A — JyNMKY III
Lehtisaaren Kuntotalo
JyNMKY II — Vaajakosken Terä
Kypärämäen koulu
Likaiset Linnut — Late Basket
Jyskän koulu
Huimaajat — Liikunnan Riemu
Pankkari Areena
SäyRi A — JyNMKY II
Lehtisaaren Kuntotalo
Linkki A — Huimaajat
Neulamäki
Linkki 1 — Huimaajat
Neulamäki
JunnuHoNsU — SäyRi A
Kypärämäen koulu
JyNMKY II — JyWe II
Kypärämäen koulu
Linkki 1 — JyWe II
Pohjantie
Linkki A — JyWe II
Pohjantie
JyNMKY III — Huimaajat
Kypärämäen koulu

Pelaajatilastot

Pelaajatilastot 2019-20

SijoitusPelaajaJoukkue1p.Pisteet2p.3p.VirheetGPPG
1Janne PoutamoLikaiset Linnut2282060128.0
2Jussi TikkalaVaajakosken Terä02614122126.0
3Henri KiviniemiLinkki 10252230125.0
4Janne HakkarainenLinkki 10242400124.0
5Jaakko KemiläLikaiset Linnut3211260121.0
6Guillermo CostoyaLiikunnan Riemu0181801118.0
7Petteri StenroosLinkki 10181800118.0
8Mikko ValtonenVaajakosken Terä418865118.0
9Olli AnttolainenLikaiset Linnut0171430117.0
10Iivari PoikonenJunnuHoNsU3171403117.0
11Valentin VuillermetLiikunnan Riemu0151233115.0
12Pyry MinkkinenSäyRi A0131033113.0
13Kasperi AutioSäyRi A013490113.0
14Niko LampinenJyNMKY III02510151212.5
15Tommi LyytinenLiikunnan Riemu211632111.0
16Pasi JakonenVaajakosken Terä011832111.0
17Niko RönnJunnuHoNsU0221661211.0
18Engjell Krasniqi-1212002210.5
19Teemu NissinenJyNMKY III210802110.0
20Marko MäntynenLinkki 10101000110.0
21Ilari RistikankareJunnuHoNsU010460110.0
22Juuso SainioVaajakosken Terä110633110.0
23Tatu SavonvirtaLiikunnan Riemu0963219.0
24Leo LitjaLiikunnan Riemu1926319.0
25Otso KuusinenJunnuHoNsU118143329.0
26Pekka KarjalainenLikaiset Linnut0880018.0
27Ilari MikkonenJyNMKY III0826218.0
28Sakari MäntynenJunnuHoNsU2860018.0
29Kare PulkkinenJunnuHoNsU2723017.0
30Santeri BremerLiikunnan Riemu0606016.0
31Esko KortekangasJyNMKY III0660016.0
32Timo ValkeinenVaajakosken Terä1623216.0
33Justus LeppäahoJunnuHoNsU0660116.0
34Joonas KorhonenLikaiset Linnut0660016.0
35Jari HaapasaariJyNMKY II0606216.0
36Emil StoltJunnuHoNsU01183125.5
37Eetu IlmanenJyNMKY III31180125.5
38Juho LavonenLiikunnan Riemu1540315.0
39Onni SorsaLiikunnan Riemu0523315.0
40Sami PuskalaVaajakosken Terä3520115.0
41Mika LahtiLiikunnan Riemu0440014.0
42Tatu MikkonenLikaiset Linnut2420014.0
43Dusan BajicJyNMKY II0440114.0
44Sami NummelinVaajakosken Terä0440114.0
45Max LiljaSäyRi A0440114.0
46Joel VesterinenSäyRi A0440214.0
47Aleksi MalbergJunnuHoNsU0440014.0
48Karim Beast OussihlJyNMKY III0440114.0
49Atte SorsaSäyRi A1320013.0
50Roope PietiläLikaiset Linnut0303013.0
51Igor KajanderLiikunnan Riemu0303013.0
52Luukas PaavolaLinkki 11320013.0
53Karri ÄrlingVaajakosken Terä0303013.0
54Ossi ValpioJyNMKY II0303213.0
55Otto VeckmanJyNMKY III2640123.0
56Ukkola SauliJunnuHoNsU0220112.0
57Miikka HarjuLiikunnan Riemu0220412.0
58Teemu KinnunenJyNMKY III2200012.0
59Niko vartiainenJyNMKY III0303221.5
60Lauri JämsäLiikunnan Riemu0000000.0
61Jesse LuotioLiikunnan Riemu0000000.0
62Ville KarjalainenLikaiset Linnut0000000.0
63Ilkka KuusiLiikunnan Riemu0000000.0
64Sami SalmenkiviJyWe II0000000.0
65Selim MengüsJyWe II0000000.0
66Akseli AlasankolaJyWe II0000000.0
67Tuomas VirolainenJyWe II0000000.0
68Perttu SalmiJyWe II0000000.0
69Hein Htet AungJyWe II0000000.0
70Touko HänninenJyWe II0000000.0
71Eemu TuominenLiikunnan Riemu0000000.0
72Teemu SiljorantaJyNMKY III0000310.0
73Pyry GrönholmLiikunnan Riemu0000000.0
74Tuomas ViertolaLate Basket0000000.0
75Joona KorkkaLinkki A0000000.0
76Eemeli VitikainenLinkki A0000000.0
77Leevi ValtanenLiikunnan Riemu0000000.0
78Aatu JääskeläinenLinkki A11246110.0
79Teemu LöfströmLiikunnan Riemu0000000.0
80Mikael MengüsLiikunnan Riemu0000000.0
81Oskari SavolainenJyWe II0000000.0
82Ville KorhonenLinkki A0000000.0
83Ali TutsoyLinkki A0000000.0
84Iisak VatajaJyWe II0000000.0
85Ghassan Al-JackLinkki A0000000.0
86Benjamin KokoLinkki A0000000.0
87Aleksi RuhanenJyWe II0000000.0
88Lassi LatvalaJunnuHoNsU0000000.0
89Hiski IittiJyNMKY III0000000.0
90Aarre AbbeyJunnuHoNsU0000000.0
91Aden KariukiLate Basket0000000.0
92Pekka KorhonenVaajakosken Terä0000000.0
93Tuukka AhilaLikaiset Linnut0000000.0
94Antti SiimesLikaiset Linnut0000000.0
95Miika SarpakunnasLinkki 10000000.0
96Matti HirvanenLate Basket0000000.0
97Jesse TikkalaVaajakosken Terä0000000.0
98Jaakko LehtonenLate Basket0000000.0
99Jesperi SalminenJyNMKY III0000000.0
100Jussi MuiluSäyRi A0000000.0
101Kimmo JuvonenLikaiset Linnut0000000.0
102Jani VeckmanLate Basket0000000.0
103Petrus HeinonenLate Basket0000000.0
104Juho HaverinenLinkki 1225203000.0
105Tanel TiainenLikaiset Linnut0000000.0
106Miska AnttilainenSäyRi A0000000.0
107Lauri MiettinenLate Basket0000000.0
108Atte MäenpääJyNMKY III0220000.0
109Aleksi SorsaSäyRi A0000100.0
110Tatu SchroderusLinkki 101266000.0
111Jori ReijulaLinkki 10963000.0
112Bugra Berk BulutSäyRi A0000200.0
113Jaakko RantonenSäyRi A0000000.0
114Lauri PaanalaLate Basket0000000.0
115Waino KeinänenSäyRi A0000000.0
116Marko HänninenLikaiset Linnut0000000.0
117Eero LapinkeroVaajakosken Terä0000000.0
118Viljo EloJunnuHoNsU0000000.0
119Mika KeppoLinkki 10000000.0
120Marko JokinenVaajakosken Terä0000000.0
121Markus Ala-KasariJyNMKY III0000000.0
122Aki KarjalainenLikaiset Linnut0000000.0
123Robert KoskiLate Basket0000000.0
124Tuukka KokkonenLinkki 10000000.0
125Tapio LyytinenVaajakosken Terä0000000.0
126Niko MatikkaLate Basket0000000.0
127Jaakko KoskimiesJyNMKY III0000000.0
128Juice LehtonenLikaiset Linnut0000000.0
129Sakari PöyhönenLate Basket0000000.0
130Jere OlkkonenJyNMKY II0000110.0
  • Jyväskylä Basketball Academy
  • HoNsu
  • Säynätsalon Riento
  • Muuramen Urheilijat
  • JyWe
  • Laukaan Urheilijat
Osta lippuja